הסטארט-אפ של יוצאי יחידה 8200 שלימד מעל 2,000 ישראלים לדבר ערבית

אתה יכול לספר איפה שירתת בצבא ואיפה למדת לדבר ערבית?

בשנת 2020 השתחררתי משירות קבע ארוך בחיל המודיעין. התחלתי כחייל סדיר ביחידה 8200 המפורסמת ומשם המשכתי לעוד כמה תפקידים בעוד כמה יחידות שונות שאותן פחות אפשר להזכיר. עשיתי מגוון תפקידים, החל מחייל צעיר, למפקד צוות או אחראי פרויקטים אבל המכנה המשותף הוא שבמשך כל השנים התעסקתי בשפה הערבית. למדתי להקשיב ולהבין, לכתוב ולקרוא וכמובן לדבר ערבית שוטפת.

למה החלטת ללמד ערבית מדוברת?

אחרי השחרור מחיל המודיעין, אני ועוד כמה חברים מהיחידה ראינו שזה אפשרי ללמוד לדבר ערבית ואפילו לא מאוד מסובך. הסיבה היא שהשפה הערבית מאוד דומה לשפה העברית ולכן כל מי שיודע לדבר עברית יכול ללמוד לדבר גם ערבית ללא קושי רב – אם עושים זאת נכון.

בנוסף לכך, אני רואה חשיבות גדולה בלימוד השפה הערבית. לכל אחד יש את הסיבה שלו למה ללמוד לדבר ערבית, בין אם זה לקראת גיוס לצבא או לכל גוף בטחוני אחר או אם זה כי יש לו חברים, לקוחות או ספקים דוברי ערבית. ואחרי הכל, השפה היא הדבר הראשון שיוצר תקשורת בין אנשים ואם כולנו כחברה נוכל לתקשר טוב יותר ביננו, הכל ילך וישתפר.

למה הלימוד מתקיים באינטרנט? זה נשמע קשה ללמוד ערבית אונליין.

כשהחלטנו שהמטרה שלנו היא ללמד כמה שיותר ישראלים לדבר ערבית שוטפת, הגענו למסקנה שצריך להשיג 2 דברים:

  • שהגישה לחומרי הלימוד תהיה פתוחה לתלמיד ללא הגבלת זמן.
  • שהגישה לחומרי הלימוד תהיה בעלות כמה שיותר נמוכה.

לאחר הרבה בדיקות ומחקרים הבנו שהדרך הכי טובה להשיג את המטרה שלנו זה לבנות קורס אינטרנטי מקיף מאוד ללימוד ערבית מדוברת, ללא הגבלת זמן ובמחיר סימלי.

המחיר שלכם באמת נמוך מאוד, ואם המטרה שלכם היא ללמד כמה שיותר ישראלים לדבר ערבית, למה לא להציע קורס ערבית בחינם?

שאלה מצוינת. כדי שהפרויקט שלנו ימשיך להתקיים ולגדול, חוץ מהרבה עבודה והשקעה הוא דורש גם כסף. פיתוח האתר עולה כסף, התחזוקה של המערכת, העיצוב הגרפי, שיתופי הפעולה עם מומחים ועוד ועוד הוצאות. אז כדי שהמערכת הזאת תוכל לעבוד ובאמת להגיע להמון ישראלים, היא צריכה גם להתקיים בפני עצמה.

מה סוד ההצלחה שלכם?

יש כמה דברים ששמנו עליהם דגש מאוד גדול שבזכותם כבר מעל 2,000 תלמידים למדו לדבר ערבית ברמה גבוהה.

דבר ראשון, הקורס שלנו מכיל את כל הנושאים החשובים שיש ללמוד בשפה הערבית. כלומר אין קורס ממשיכים או קורס מתקדמים, כי הכל נמצא במקום אחד. מתחילים ללמוד את החוקים הכי בסיסיים, וכך שיעור אחר שיעור מתקדמים עד שמגיעים לצורות הדיבור הכי מתקדמות בשפה הערבית.

דבר שני, סדר הלימוד בנוי בצורה מדורגת וחכמה שפיתחנו במשך יותר משנה. שפה בונים כמו בניין רב קומות, חייבים ליצוק בסיס חזק ומשם להתקדם צעד אחר צעד עד הפנטהאוס.

דבר שלישי ואחרון זה כמות התרגולים יוצאת הדופן שלנו. בשביל להטמיע שפה חדשה בראש, חייבים לתרגל והמון. לכן בכל שיעור בקורס יש מאות תרגולי טקסט ושמע כך שתלמיד שפותר את כל התרגולים מבין טוב מאוד את הנושא שלמד ויודע להשתמש בו בשיחה יום יומית.

תלמידים שמסיימים את הקורס ממש יודעים לדבר ערבית?

בהחלט. היום אחרי 3 שנים מאז שקמנו, אנחנו יודעים לדבר על עובדות בשטח. רוב התלמידים שלקחו ברצינות את הלימוד וסיימו את הקורס הגיעו לרמת דיבור ערבית גבוהה מאוד. חלק מהם אפילו מצליחים לבלבל דוברי ערבית.

איך מתחילים ללמוד איתכם?

פשוט מאוד. נכנסים לאתר שלנו (www.fanan2speak.com) או מחפשים בגוגל "פנאן לדבר ערבית". בחורים במסלול הלימוד המתאים לכם, מבצעים רישום קצר ותוך כמה דקות מקבלים לאימייל את הגישה לכל חומרי הלימוד ומתחילים ללמוד.

רוב התלמידים שלנו מצטרפים ל"מסלול המושלם" אשר מכיל המון חומרי לימוד:

  • קורס שלם ללימוד ערבית מדוברת
  • קורס ללימוד קריאה וכתיבה
  • מילון עצום המכיל מעל 2,000 מילים שימושיות
  • חוברת פתגמים
  • חוברת בדיחות
  • ערכה ללימוד משמע (למי שנוהג הרבה)
  • סיפורים, שירים, תרבות, איסלאם ועוד המון חומרי העשרה

אָהַלַן וֻסָהַלַן למשפחת פנאן לדבר ערבית

מידע דיגיטלי
זו דעתי
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
דילוג לתוכן