תחבורה ירוקה במודיעין

תחבורה ירוקה במודיעין

בעיר מודיעין נהנים התושבים ממגוון של יתרונות, כאשר אחד מהם הינו המעבר לתחבורה ירוקה חכמה. תחבורה ירוקה פירושה הפחתת השימוש בכלי תחבורה מבוססים מנוע דלק, ומעבר לשימוש בחלופות שונות כמו שבילי נסיעה לאופניים, הגברת השימוש בתחבורה הציבורית שכוללת אוטובוסים ורכבת, ושימוש בכלי תחבורה נוספים בצורה בטיחותית כמו קורקינט או ריקשה.

תושבים רבים כבר עושים צעדים משמעותיים בתחום על מנת לשפר את איכות החיים, לחסוך בהוצאות הנסיעה החודשיות, והן כדי לשמור על הסביבה ולחנך את הדור הבא לחיים ירוקים ובריאים שכוללים שימוש מוגבל ברכב פרטי ממונע מבוסס מנוע בעירה של דלק.

עיריית מודיעין מייחסת חשיבות רבה לנושא כאשר בבתי הספר ובמסגרות לימוד שונות מודגשת חשיבות הנסיעה באמצעות תחבורה ירוקה, תוך הסבר מעמיק על האפשרויות השונות וקיום שיח פורה עם הצעות ויוזמות בקהילה בהקשר זה.

תחבורה מתקדמת בעיר

במסגרת כלל השינויים והשיפורים שעוברת העיר מודיעין בעשור האחרון, הרי שגם נושא התחבורה נכלל בכך והוא חשוב ביותר. שבילי אופניים למשל הם חלק מעשייה זו, כאשר שבילי האופניים הם רחבים, נעימים לנסיעה, בטיחותיים וכוללים סימונים שונים ושלטי תדרוך שמטרתם לסייע בנסיעה בטוחה ומתחשבת בזולת. תושבי העיר נהנים מאוד מעשייה זו כאשר גם המעבר לשימוש במכוניות חשמליות והיברידיות במקום מכוניות מבוססות מנוע בעירה, הוא אלמנט שניכר בשטח. תחבורה ירוקה במודיעין – כאן ועכשיו.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
דילוג לתוכן